עצות לזוג מתגרשים

גירושין הם תהליך קשה עבור כל אחד. תהליך הגירושין יכול להיות קל יותר אם שני הצדדים מוכנים לעבוד יחד. עורך דין גירושין אמור להיות מסוגל לעזור לך בהיבטים המשפטיים של הגירושין ולספק ייעוץ כיצד להגן על האינטרסים שלך. גירושין הם תהליך קשה שלעיתים קרובות מותיר את שני הצדדים פגועים וכועסים. הסערה הרגשית מקשה לרוב לראות את נקודת המבט של הזולת. הדרך הטובה ביותר לגשת לגירושין היא להבין שזה לא על ניצחון או הפסד, אלא לצאת מהצד השני כאנשים בריאים עם סיכוי לזוגיות חדשה. גירושין הוא תהליך קשה עבור שני הצדדים המעורבים. זה יכול להיות קשה במיוחד לילדים. אנשים מסוימים עשויים להתקשות להשלים עם הרגשות שלהם ולא מצליחים להמשיך הלאה מהעבר. לזוגות מתגרשים חשוב לנהל דיאלוג פתוח על איך ייראה העתיד וכיצד הם מתכננים להיות הורים משותפת. כמו גם איך הם יחלקו נכסים, חובות ואחריות אחרת. בדרך זו, הם יכולים לוודא ששניהם נמצאים באותו עמוד בכל הנוגע לצרכים של ילדיהם וגם ליציבות הכלכלית שלהם.

מה חשוב לדעת על הליך הגירושין?

חשוב לזכור כי זוגות מתגרשים עוברים תקופה קשה. אין ללחוץ עליהם לקבל החלטות כלשהן לגבי תהליך הגירושין שלהם. הם צריכים להקדיש זמן לחשוב מה הם רוצים וצריכים עבור עצמם, כמו גם עבור ילדיהם, לפני שהם מקבלים החלטות כלשהן. גם זוגות מתגרשים צריכים לזכור שהם לא לבד וישנם משאבים רבים שיעזרו להם לעבור את התהליך הקשה הזה. גירושים הם אף פעם לא קלים, אבל אפשר לעשות אותם קצת יותר קלים כשיש לך קצת עזרה. חשוב לדעת שגירושים הם לא סוף העולם. זה אולי מרגיש ככה בהתחלה, אבל עם זמן ותמיכה, תעבור את התקופה הקשה הזו. יש דברים שאתה יכול לעשות כדי להקל על עצמך קצת את הגירושין.

הנה כמה עצות לזוגות שמתגרשים:

-נסה לשמור על הרגשות שלך ולהישאר ממוקדים במשימה שלפניך.

-אל תתנו לילדיכם לראות אתכם נלחמים עם בן הזוג או בוכים כי הם יקלוט את הרגשות האלה ואז גם הם יהיו מוטרדים.

-אל תוציאו זה את זה מולם בפה רע או תדברו על כמה טוב להם אם ההורה השני כבר לא היה בחיים שלהם.

כשאתם עוברים גירושין, חשוב לזכור שהילדים שלכם צופים בכל מה שאתם עושים. למילים ולפעולות שלך תהיה השפעה מתמשכת על תחושת הערך העצמי והיכולת שלהם לסמוך על אחרים. כמו כן, חשוב לזכור שישנן דרכים רבות ושונות להקל על המעבר הזה עבור ילדיכם. ישנם משאבים זמינים בקהילות, בבתי ספר ובאינטרנט שיכולים לעזור להורים ללמוד יותר על נושא הגירושין וכיצד הם יכולים לעזור לילדיהם להתמודד. גירושין הם תהליך קשה וחשוב לדאוג לעצמך בתקופה זו. יש הרבה דברים שאתה צריך לעשות כשאתה עובר גירושין. ראשית, דאגו לבריאותכם הגופנית על ידי אכילה טובה, פעילות גופנית ושינה מספקת. שנית, שמור על הבריאות הרגשית שלך על ידי חיפוש תמיכה מחברים ואהובים. שלישית, ודא שיש לך גישה למשאבים פיננסיים על ידי וודא שחשבונות הבנק שלך פתוחים וזמינים עבורך.

זו תקופה קשה לכל זוג, אבל במיוחד כשיש ילדים מעורבים. העצה הטובה ביותר לזוג מתגרש היא לוודא שהם מקבלים ייעוץ משפטי והבנה ברורה של הזכויות והחובות שלהם. עורך דין גירושין יכול לעזור לך להבין את ההליך המשפטי, מה אומר החוק לגבי הזכויות והחובות שלך וכיצד להגן על האינטרסים שלך. כולנו יודעים שגירושים אינם תהליך קל. זה יכול להיות רגשי, קשה ומאתגר. חשוב לזכור שזה לא סוף העולם ושאתם יכולים לעבור את זה ביחד. הצעד הראשון הוא להבין איזה סוג של גירושין אתה רוצה לעשות. האם אתה רוצה גירושין במחלוקת או גירושין ללא עוררין? גירושין במחלוקת משמעו ששני הצדדים יעברו משפט על מנת להחליט מה יקרה עם נכסים, רכוש וכדומה. גירושין ללא עוררין משמעו ששני הצדדים מסכימים על הכל ואין משפט כלל.

חשוב לזוגות מתגרשים לדבר על כסף כמו גם על כל נושא אישי אחר שיש להם אחד עם השני לפני שהם מחליטים על סוג של גירושין, כי אם הם לא יעשו זאת, הדברים האלה עלולים לעלות מאוחר יותר בבית המשפט, מה שיגרום ליותר לחץ וקונפליקט ביניהם שעלול להוביל לבעיות נוספות בהמשך הקו.

עצות לזוג מתגרשים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם