סוגי עבירות תעבורה

עבירות תנועה הן דבר שאנחנו נתקלים בו בכל יום. כיום נהגים רבים עוברים על חוקי התנועה מבלי לדעת מה הם העונשים וההשלכות של עבירותיהם. במאמר זה תוכלו לשמוע מה הן סוגי עבירות התנועה הנפוצות ביותר ומה העונש שניתן לקבל אם מבצעים אותן. 

אי חגירת חגורת בטיחות

זוהי אולי עבירת התנועה הכי מוכרת לכל אחד מאיתנו. מי לא שוכח לפעמים לחגור חגורה מיד בעת הכניסה לאוטו? כמובן שזוהי עבירה שניתן למנוע בקלות, וכמובן שכדאי לזכור לחגור את חגירות הבטיחות בכל נסיעה ונסיעה, גם היא קצרה ביותר. כל אופן אם נתפסתם נוסעים ללא חגורת בטיחות צפו לקבלת קנס כספי בגובה של 250 שקלים וכן הנהג ברכב יקבל גם 6 נקודות חובה שיצברו עבורו.

נהיגה מעבר למהירות המותרת

גם זו עבירת תנועה נפוצה יחסית. נהיגה מופרזת נחשבת לכל נהיגה מעל המהירות המותרת, וקיימות דרגות שונות על פיהן הנהג יקבל את עונשו. אם הנהג עבר במספר שנמוך מ20 קמ"ש את המהירות המותרת, הוא צפוי לקבל קנס בלבד. כאשר הנהיגה היא מהירה יותר הנהג מתחיל לצבור נקודות חובה וכן הקנס מתייקר. כאשר הנהג נוסע במהירות העוברת ב41 קמ"ש את המהירות המותרת הוא כבר יצטרך להישפט בבית הדין לענייני תעבורה שם הוא צפוי לקבל שלילה ממושכת של הרישיון. כאשר אתם מגיעים לשלב בו אתם נאלצים להגיע לבית המשפט, זהו השלב בו אתם צריכים לערב עורך דין תעבורה שיעמוד לצידכם ויסייע לכם למצות את הזכויות שלכם ולהקטין את העונש עד כמה שניתן. 

נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול

מדובר בעבירת תנועה חמורה ביותר, שאין לקחת אותה בקלות ראש. כאשר אנחנו נוהגים חושב מאוד שנהיה ערניים ובמודעות גבוהה למה שקורה סביבנו, כאשר אנחנו נוהגים תחת השפעת חומר המשפיע על התודעה אנחנו לא רק מסוכנים עבורנו אלא כלפי הסביבה. בגלל שמדובר בעבירה חמורה, העונש שמקבלים בגינה גבוה ביותר ומתחיל משלילת רישיון הנהיגה לתקופה של שנתיים לפחות, כמו כן, לנהג שמוגדר כ"נהג חדש" העונש יהיה גבוה אף יותר. 

אם נתפסתם בחשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, כדאי שתצרו קשר עם עו"ד לתעבורה במידי על מנת לקבל ייעוץ משפטי מתאים. זוהי עבירה חמורה שרבות מגיעה לבתי משפט, ולא כדאי לכם לעבור את ההליך הזה לבד. 

מתי כדאי לפנות לייעוץ משפטי?

אם קיבלתם דוח, פעמים רבות תוכלו לבקש להישפט בבית דין. אם אתם מרגישים שנעשה עמכם אי צדק, שווה להתייעץ עם עורך דין מומלץ לענייני תעבורה. כמו כן אם אתם מחוייבים להגיע לבית המשפט, אל תגיעו לבד. ודאו כי אתם יודעים מה הטענות בגינן אתם נשפטים והאם יש דרך בה תוכלו להימנע מעונש כספי כבד או שלילה, בנושאים אלו רק סיוע מעו"ד מנוסה יביא לתוצאות!

סוגי עברות תנועה
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם