מתי כדאי לי לפנות לעורך דין תעבורה?

אם ביצעתם עבירת תנועה, אתם בטח מתלבטים האם בכלל כדאי לכם לפנות לעורך דין תעבורה והאם יש בכך טעם. אנחנו ממליצים לפנות אל עורך הדין במגוון מקרים עליהם נפרט במאמר זה. 

האם העבירה דורשת ייעוץ?

הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו לא בטוחים האם ההחלטה הנכונה היא לפנות לעורך דין או לא לפנות לעורך דין. ברוב המקרים, הפנייה לעורך הדין תוכל רק לעזור לכם ולכן בכל מקרה של התלבטות כזו מומלץ מאוד לפנות לעורך דין תעבורה. אם בכל זאת אתם רוצים להבין אילו עבירות תנועה הן עבירות קריטיות שדורשות התערבות משפטית – המשיכו לקרוא.

תאונת דרכים

כולנו מתישהו במהלך חיינו היינו מעורבים או עדים לתאונת דרכים, וזה בגלל שמדובר בדבר מאוד נפוץ שקורה בכל יום. לתאונות הדרכים דרגות קושי שונות, אך לא משנה אם התאונה הייתה קלה או קשה, הסיוע המשפטי הוא חשוב מאוד במקרים אלו. בטח ובטח אם התאונה כללה פגיעה באדם או בכלי רכב אחר, במקרה זה חשוב לפנות כמה שיותר מהר לקבלת ייעוץ משפטי על ידי עורך דין תעבורה שמכיר את התחום כמו את כף ידו. 

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים היא מעשה מסוכן מאוד יכול לגרום נזק לסביבה ולנהג עצמו. אם נתפסתם על ידי שוטר כאשר אתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול אתם תקבלו עונש מיידי ותצטרכו לפנות לעורך דין על מנת שייצג אתכם בבית הדין. נהיגה בשכרות גם תעניק לכם לרוב עשר נקודות נהיגה, מה שיכול להיות קריטי בעיקר אם כבר יש לכם עבירות קודמות. אם אתם רוצים להימנע מעונשים כבדים יותר כמו למשל שלילת הרישיון, פנו במהרה לעורך הדין. 

נהיגה ללא רישיון נהיגה

גם כאן מדובר בעבירה חמורה במיוחד שמחייבת אתכם לפנות לעורך דין תעבורה. מדובר בסכנה ממשית לציבור, שכן נהג שאינו נוהג עם רישיון ממשרד התחבורה הוא אינו כשיר להיות על הכביש. גם אם יש לכם נימוקים וסיבות מדוע המקרה קרה, עליכם להתייעץ עם עורך דין ולבקש ממנו שייצג אתכם בבית הדין לתעבורה. 

למה חשוב לשים לב

יש כמה דברים שכדאי שתדעו לפני שאתם פונים לעורך דין. הטיימינג הוא עניין קריטי, וחשוב מאוד לפנות במהרה לעורך דין כך שהטיפול בתיק שלכם יעשה במהירות. בנוסף חשוב להביא תיעודים מהמקרה. תמונות, סרטונים, מכתבים מהמשטרה ועוד על מנת להקל על התהליך ולייעל אותו. כמובן שיש לשתף פעולה עם עורך הדין ולתת לו את כל המידע הרלוונטי כדי שיוכל לעזור לכם לקבל את העונש הקל ביותר או אפילו להימנע מעונש כלל. תשאלו את עורך הדין שלכם את כל השאלות שיש לכם ונסו לקבל כמה שיותר מידע כדי לדעת למה עליכם לצפות. בהצלחה, ונהגו בזהירות!

עורך דין תעבורה
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם