כך תוציאו דרכון רומני בקלות

אם יש לכם זיקה כלשהי לרומניה ואתם חושבים על הוצאת דרכון אנחנו יודעים שאתם עלולים לחשוב שמדובר בתהליך שהוא לא פשוט. יחד עם זאת, גם אם התהליך נראה לכם מורכב זה רק בגלל שלא תמיד כולם עושים אותו נכון, ובליווי המתאים. כיום יש אפשרות להנפיק דרכון רומני באופן מהיר ונגיש, כל שעליכם לעשות הוא או להתייעץ עם האנשים הנכונים או לקבל את ההכוונה המתאימה. 

דרכון רומני – אלו הם השלבים שעליכם לעבור

כמו בכל תהליך בירוקרטי, גם כאשר מדובר על הוצאת דרכון לרומניה יש כמה שלבים שחשוב לעבור כראוי, ועם הקפדה על ההנחיות על מנת שבאמת התהליך יעבור לכם חלק:

  • אימות זכאות

השלב הראשוני להנפקת דרכון רומני הוא אימות הזכאות שלכם. על פי ממשלת רומניה, עליכם להיות אזרחי רומניה כדי להגיש בקשה לדרכון. אם קיבלתם אזרחות ישראלית וויתרתם על אזרחותכם הרומנית לא בטוח שאתם זכאים וחשוב לבדוק זאת עם הגורמים הרלוונטיים. עם זאת, אם יש לכם אזרחות כפולה, אתם יכולים להמשיך בתהליך.

  • אספו את המסמכים הדרושים

על מנת שתוכלו להגיש בקשה עבור דרכון רומני חשוב שתאספו הוכחה לאזרחות רומנית, תעודת זהות או דרכון (גם אם פג התוקף שלו) ותמלאו טופס בקשה לדרכון הרומני. בנוסף, יש להוסיף הוכחת מגורים שהיא למעשה כל מסמך המאמת את כתובת המגורים שלכם בישראל. חשוב שתתרגמו את כל המסמכים לרומנית, וחשוב לעשות זאת על ידי מתרגמים מוסמכים ולהוסיף גם אישור נוטריוני.  

  • הזמנת תור והגשת מסמכים

לאחר שהזמנתם תור, חשוב שתביאו את כל המסמכים שאספתם על מנת שתוכלו להגיש אותם בשגרירות. הוסיפו גם שתי תמונות עדכניות לדרכון, יש מקומות שיבקשו זאת. חשוב לדעת שכיום כחלק מתהליך הבקשה, הנתונים הביומטריים שלכם ייאספו. 

מהם השלבים האחרונים בהנפקת הדרכון הרומני?

לאחר ההגשה ואיסוף הנתונים, יש לשלם את אגרת הנפקת הדרכון. את האגרה ניתן לשלם במזומן או בכרטיס, ואת הסכום המדויק ניתן למצוא באתר הרשמי של השגרירות או הקונסוליה. שמרו את הקבלה כהוכחת תשלום. לאחר עיבוד ואישור הבקשה אשר עשויה להימשך מספר שבועות, הדרכון יונפק עבורכם ותוכלו לאסוף אותו באופן אישי מהשגרירות לבחור לשלוח אותו אליכם עד הבית. 

חשוב לציין שעליכם להתכונן בהתאם, ובסבלנות יתרה. מדובר בתהליך שלא קורה מהיום למחר או מעכשיו לעכשיו. כמו כן, יש לשים לב שהתקנות והתהליכים עשויים להשתנות עם הזמן וחשוב לבדוק את התקנות והחוקים באתרים הפורמליים או פשוט לדבר עם הגורמים הרלוונטיים כדי להתעדכן בתקנות לפי התקופה הרלוונטית לכם. 

הוצאת דרכון יכולה ללא ספק להיראות מאתגרת, אבל עם ההנחיות הנכונות ועם ההכוונה המתאימה על ידי ליווי מקצועי מתאים, סבלני ומכיל גם אתם תוכלו לצלוח את התהליך ולהשיג את הדרכון שאתם כל כך מעוניינים בו כבר הרבה זמן. כי אין סיבה שלא תגשימו חלום ומשאלות, לחיות את החיים שתמיד רציתם. 

הנפקת דרכון רומני
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם