אי תשלום מזונות

אי תשלום מזונות הינה עבירה פלילית. כאן המחויב במזונות לא מצליח לעשות כן ואין לו סיבה מוצדקת לאי תשלום. החוק אומר שאם מישהו נכשל בתשלום מזונות בכוונה, הוא אשם בעבירה ועלול לספוג עד שישה חודשי מאסר ו/או קנסות. אי תשלום מזונות הוא נושא רציני שעלול להוביל לסיבוכים רבים. חשוב להבין את ההשלכות של אי תשלום מזונות וכיצד זה יכול להשפיע על חייכם. אם אתם בהליך גירושין ובית המשפט חייב אתכם בתשלום מזונות, אזי באחריותכם לוודא שאתם משלמים תשלומים בזמן. אם לא, אז ישנן השלכות פוטנציאליות רבות שעלולות לקרות. לדוגמה, אם אינך משלם במשך זמן רב, ייתכן שבן זוגך לשעבר יצטרך לנקוט נגדך בהליכים משפטיים. המשמעות היא שהם יגישו נגדך תביעה וינסו לקבל נגדך פסק דין על אי ביצוע תשלומים לפי הוראת בית המשפט. אם הם יזכו בתביעה שלהם, ייתכן שהם יוכלו לעטר את השכר או את חשבון הבנק שלך כדי לגבות את שיקול הדעת שלהם. ייתכן שהם גם יוכלו לקבל צו מבית המשפט המחייב את כל החזרי המס העתידיים או הטבות ממשלתיות אחרות.

האםם אפשר להשתחרר מתשלום מזונות?

בן זוג שחייב במזונות עלול להשתחרר מהחובה אם בן הזוג המקבל נפטר. אי תשלום מזונות עלול לגרור תוצאות מגוונות, לרבות צו של בן הזוג הפוגע בתשלום פיצויים בגין הפסדים שנגרמו לבן הזוג השני, מאסר ופסק דין לפיו העבריין עיקל את זכויותיו כהורה. אי תשלום מזונות הוא נושא רציני שאנשים רבים מתמודדים איתו. מי שלא משלם את המזונות עלול להפר את החוק ועלול להיאלץ לשלם. החוק קובע כי אם אחד מבני הזוג משלם מזונות מזה זמן מה, הוא זכאי לקבלם בעת הצורך. החוק אינו מחייב אף בן זוג לשלם מזונות לאחר. מזונות הם הסכם חוזי בין בני הזוג הקובע תשלומי מזונות מבן זוג אחד לשני לאחר גירושין. אם בית משפט יחייב את אחד מבני הזוג בתשלום מזונות, הדבר יתבסס על צרכי המקבל ויכולת התשלום של בן הזוג השני. לאחר הגירושין, אם בן זוג נישא בשנית והכנסתו החדשה עולה על הצורך במזונות, ניתן לחייבו על ידי בית משפט להפחית או להפסיק לשלם מזונות.

מזונות הם סוג של תמיכה כספית שאחד מבני הזוג משלם לבן הזוג השני לאחר שהם מתגרשים. הוא משולם בדרך כלל על בסיס חודשי וניתן לשלם אותו ללא הגבלת זמן או עד למותו של מי מהאדם. ניתן לחייב את המזונות על ידי בית משפט במסגרת גזירת הגירושין הסופית, או להסכים על בני הזוג במסגרת הסכם הגירושין שלהם. המטרה העיקרית של המזונות היא לסייע בפרנסת אחד מבני הזוג שאין לו מספיק הכנסה כדי לשמור על רמת החיים שנקבעה במהלך הנישואין. ניתן להשתמש במזונות גם כדי לסייע בפרנסת ילדים ממערכת יחסים מוקדמת יותר, אם בכלל, המטופלים בעיקר על ידי אחד מבני הזוג. אדם שלא ישלם מזונות עלול לעמוד בפני השלכות משפטיות כמו עיקול שכר ומאסר.

אי תשלום מזונות
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם