איך להוציא דרכון גרמני

חושבים להוציא דרכון גרמני? אנחנו יודעים איזה תהליך אתם צריכים לעבור. הוצאת דרכון הוא לא תהליך קל ולמי שאינו מיומן או לא מלווה בגורמים המקצועיים הנכונים יכול להיות גם מורכב מאד. יחד עם זאת, אם אתם מקבלים את ההנחיות הנכונות ומתייעצים עם האנשים המתאימים, תוכלו לעבור תהליך נגיש, מהיר וחלק. ומיד תגלו כיצד. 

הוצאת דרכון גרמני – מאיפה מתחילים?

הוצאת דרכון גרמני חייבת להתבסס על סמך מספר צעדים בירוקרטיים, אם אתם מנסים לעשות זאת לבד חשוב שתקראו הנחיות נכונות ומתאימות ותתעדכנו אצל הגורמים הרלוונטיים. אם אתם מרגישים שזה קשה לכם או מסבך אתכם, תמיד תוכלו להתייעץ עם הגורמים הרלוונטיים לשם כך ברמה המקצועית כדי לעשות זאת נכון. הנה מספר שלבים מרכזיים להגשת הבקשה להנפקת הדרכון הגרמני:

  • בדקו האם אתם זכאים

אם נולדתם בגרמניה להורים אזרחי גרמניה, אם נולדתם בשנת 2000 בגרמניה ואחד מהוריכם מתגורר במדינה כבר 8 שנים, אם אתם ילדים של יהודים גרמנים שברחו מהמשטר הנאצי, או אם אתם מתגוררים בגרמניה כבר שמונה שנים, הנכם זכאים להוצאת דרכון גרמני. כמו כן, אם אתם נשואים לאזרחי גרמניה שנתיים ומתגוררים במדינה שלוש שנים גם הנכם זכאים. 

  • אספו את המסמכים הנדרשים

חשוב להגיש מסמכים להוכחת אזרחות גרמנית כמו תעודת הלידה של הורים אזרחי גרמניה, תעודת הלידה שלכם אם אתם נולדתם בגרמניה ועוד. כמו כן, יש לצרף תעודת זהות או דרכון בתוקף ושתי תמונות עדכניות.  לבסוף, יש להוסיף טופס להגשת דרכון מלא כראוי ובאופן ברור וקריא ועל המסמכים להיות מתורגמים לגרמנית אם הינם בשפה אחרת. 

  • קבעו תור והגישו את המסמכים

לאחר שאתם קובעים תור בשגרירות הביאו עמכם את המסמכים המקוריים ועותקים עבורכם. כמו כן, את טופס הבקשה מלא. חשוב שתדעו שישנן שגרירויות שיבקשו נתונים ביומטריים. הבא את המסמכים המקוריים שלך, עותקים וטופס הבקשה המלא לפגישה שלך בשגרירות או בקונסוליה. השוטר יבדוק את התיעוד שלך, ייקח את טביעות האצבע שלך ויגבה את דמי הבקשה.

תוך כמה זמן הדרכון מונפק ואיך מקבלים אותו?

הגשתם את הבקשה לדרכון? נהדר! כעת הדרכון נמצא בהכנה והוא יונפק לכם לרוב תוך 30 יום, השגרירות תודיע לכם מתי הדרכון מוכן לאיסוף. תוכלו לבחור האם לאסוף את הדרכון או האם לבקש שישלח אליכם עד הבית. אם אתם מגיעים לאסוף אותו, דאגו להגיע עם תעודת זהות. תהליך קבלת דרכון גרמני יכול להיות מורכב ודורש לא מעט סבלנות בכל הנושא הבירוקרטי. הקפידו לבדוק היטב את הדרישות הספציפיות על ידי השגרירות הגרמנית לפני שאתם מתחילים בתהליך. זכרו שכל מקרה לגופו, ומה שמתאים לאחד, לאו דווקא יתאים לאחר ולכן הנתונים האישיים שלכם יכולים להשפיע על קבלת הזכאות, ועל האישור הסופי. על כן, יש להיות מלווים בגורמים המקצועיים הטובים ביותר.

דרכון גרמני
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp

עו"ד מאיר רפאל

מומחים בדיני משפחה וגירושין

עורך דין מאיר רפאל
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם