מזונות אישה

מזונות אישה - אל תוותרי על הזכויות שלך!

מזונות אישה הם סוג של תמיכה כספית או מזונות שאחד מבני הזוג משלם לבן הזוג השני לאחר פרידה או גירושין. היא מבוססת על צורך ויכולת תשלום, אך בתי המשפט ישקלו גם את משך הנישואין וכל צוו בית משפט קודם שניתנו. סכום ומשך המזונות שנפסקו ישתנו בהתאם לחוק המדינה ולכל מקרה ספציפי. במדינות מסוימות, בתי המשפט יצוו על שני בני הזוג לחלוק אחריות על הטיפול בילדים ועבודות הבית, כאשר אחד מבני הזוג מוגדר כמטפל עיקרי.

מזונות הם תמיכה כספית שאחד מבני הזוג משלם לבן הזוג השני לאחר שהתגרשו או נפרדו כחוק. המזונות משולמים על ידי בן הזוג המרוויח יותר לבן הזוג המרוויח פחות. חוק המזונות הראשון בישראל נחקק בשנת 1820. הוא נקרא "חוק להקלה של אלמנות ויתומים", והוא דרש שבעל יספק "מזונות מתאימים" לאשתו כאשר הוא לא יכול לספק טיפול הולם בעצמו.  מזונות הם סוג של תשלום תקופתי, המשולם בדרך כלל מבן זוג אחד לשני לאחר גירושין. מזונות ידועים גם כמזונות או אחזקה של בני זוג. מזונות נועדו במקור כדרך של בן הזוג שהיה פחות יציב כלכלית לשמור על רמת החיים לאחר הגירושין. הרעיון מאחורי המזונות היה שהם צריכים לספק מספיק תמיכה לאישה לשעבר לחיות בעצמה מבלי שתצטרך לדאוג לעצמה בעבודה מחוץ לבית.

זכות בסיסית משחר ההיסטוריה

מזונות הם סוג של תמיכה כספית, שבדרך כלל משלם גבר לגרושתו. מקור המונח במילה הלטינית "אלימוניה" שפירושה פרנסה או מזון. דמי המזונות מבוצעים על ידי אחד מבני הזוג לאחר פרידה או גירושין מתוך כוונה לפרנס את בן הזוג. המונח "מזונות" נמצא בשימוש באנגלית לפחות מאז 1634. הוא נובע מהמילה הלטינית "alimōnia".

צריכם סיוע משפטי? אנחנו כאן לשרותכם
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

הזכות שלכן לקבל את המגיע לכן!

מזונות הם התחייבות כספית שאחד מבני הזוג צריך לשלם לשני לאחר הגירושין. ניתן לשלם את המזונות בסכום חד פעמי, או בתשלומים לאורך זמן. היא משולמת בדרך כלל כצורת מזונות לבני זוג. זה משולם בדרך כלל לבן הזוג הזקוק לתמיכה כלכלית ואין לו מספיק הכנסה משלו. במקרים מסוימים, בית המשפט עשוי לחייב את אחד מבני הזוג בתשלום מזונות לפרק זמן מסוים, לרוב עד שבן הזוג המקבל יוכל להיות עצמאי. במקרים אחרים, ניתן לפסוק מזונות כל עוד מי מהצדדים חי. מזונות ניתנים לרוב בתשלומים חד פעמיים ולא בתשלומים חודשיים.

הפסקת תשלום המזונות היא עניין המטופל על ידי בית המשפט. בית המשפט יחליט מתי יש להפסיק את המזונות ולכמה זמן. זה עשוי להיות תלוי גם במקרה ובמה שהשופט יחליט. שופט ייקח בחשבון דברים רבים לפני שיחליט להפסיק את תשלומי המזונות כגון:

-מצבם הכלכלי של שני הצדדים

-כמה זמן עבר מאז החל הליכי גירושין

-האם יש ילדים מהנישואים או לא